Artykuły w dziale
Podryw

Najpopularniejsze portale randkowe
Jak poderwać dziewczynę
Jak poderwać chłopaka
Wszystko na temat flirtu
Jak nie zepsuć wymarzonej randki
Uwodzenie - pytania i odpowiedzi
Prezent dla dziewczyny
Prezent dla chlopaka
Wiersze miłosne
Piosenki o miłości
Walentynki
Serwisy matrymonialne
Pomóż nam tworzyć tę stronę:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz tworzyć z nami ciekawą stronę o uwodzeniu, miłości i życiu w zwiąku. Czekamy na wszystkie pomysły, sugestie i uwagi. Napisz do nas na adres: sparowani@sparowani.netWypróbuj darmowe fragmenty ebooków!


Flirt - kilka prostych porad

Zdarza się, że mówimy o flirtowaniu, chwalimy się nim, żartujemy, ale bardzo często nie do końca zdajemy sobie sprawę, czym tak naprawdę jest flirt i na czym polega. W tym krótkim tekście odpowiemy na najczęstsze pytania dotyczące flirtu.

Czym jest flirt

Flirt to po prostu sposób komunikacji polegający na nieco zalotnych rozmowach i gestach, często odrobinę dwuznacznych, a jeszcze częściej żartobliwych.

Flirtowanie nie opiera się tylko na mowie. Bardzo ważna jest mowa ciała, gesty, ale także kontakt wzrokowy, a nawet dotyk.

Gdzie zaczyna się i kończy flirt?


ROZSZYFRUJ
MĘŻCZYZN
Trudno tutaj o jednoznaczną definicję. Bo flirtowanie to rzecz subtelna i nie do końca da się ją ująć w jakiekolwiek szytwne ramy.

Dla wielu osób flirtem będzie już pojedynczy żart sytuacyjny. Dla wielu nawet bardzo otwarte gesty i słowa pozostają tylko zwykłym, naturalnym zachowaniem, pozbawionym jakichkolwiek podtekstów.

Pamiętajmy, że granice flirtu są obustronne, tzn. zbyt odważne zachowania także wyraczają poza flirtowanie. To prosta, ale bardzo ważna prawda - pamiętajmy, że póki mówimy o flircie, wszystko jest w porządku. Kiedy przesadzimy, możemy otrzeć się o natarczywość, anawet molestowanie.

Jak w takim razie wyznaczyć sobie granice? Skąd wiedzieć, co nam wolno, a czego nie? Na tym właśnie opiera się cały flirt! Na próbowaniu, delikatnym i subtelnym sondowaniu. Na zachowaniach odrobinę zbyt odważnych, przeplatanych przesadną ucieczką.

Jak flirtować

Wyjaśniliśmy sobie podstawy. O czym warto pamiętać, żeby nie zaliczyć wpadki w czasie flirtu? Spróbujmy wymienić kilka najważniejszych wskazówek.

Po pierwsze, pamiętaj, że to gra i zabawa. Aby miała sens, obie strony muszą mieć świadomość tego, co się dzieje. Flirt to zawsze gra w parze. Jeśli druga osoba nie rozumie Twoich aluzji, najprawdopodobniej skończy się to nieporozumieniem.

Po drugie, obserwuj reakcje. Aby spełnić założenia z poprzedniego akapitu, powinniśmy zawsze pamiętać, że flirt opiera się na komunikacji dwustronnej. W prostych słowach - nie tylko mów, ale też słuchaj. Flirt to swego rodzaju przeciąganie liny, delikatne szarpanie się, raz w jedną, raz w drugą stronę. Jeśli nie będziemy w stanie zrozumieć drugiej strony i przewidzieć jej zachowanie, skończy się upadkiem.

Po trzecie, przede wszystkim luz. W czasie flirtowania absolutnie nie można zrobić z siebie głupka. Poza jedną sytuacją - kiedy podejdziemy do całej sprawy zbyt poważnie. Jeśli więc jesteś osobą nieśmiałą, nie wstydź się tego. Wręcz przeciwnie - możesz na tym zbudować swoją taktykę flirtowania. Przesadne, żartobliwe podkreślanie własnej nieśmiałości i delikatności może być ciekawym sposobem na wzbudzenie zainteresowania.

Po czwarte, w każdej chwili możesz powiedzieć "nie". Pamiętaj, że flirt to niezobowiązująca zabawa i w każdej chwili wolno Ci ją przerwać. Jeśli druga strona oczekuje od Ciebie zbyt wiele, po prostu przerwij całą grę. Nie daj się do niczego zmusić i nie miej wyrzutów sumienie z tego powodu. Przy flircie raz na jakiś czas zdarzają się nieporozumienia i nie ma w tym nic złego.

Po piąte, komplementuj i drwij. Jak już wspomnieliśmy, flirt to wzajemne sondowanie i przeciąganie liny. Dlatego właśnie w pewnym ograniczonym stopniu, w ramach tej właśnie gry, wolno Ci wysyłać nieco dwuznaczne sygnały. Wolno Ci prawić komplementy, wolno Ci delikatnie drażnić swojego partnera.


ŻADNA CI SIĘ
NIE OPRZE
Po szóste, im dłużej flirtujesz, tym więcej Ci wolno. Z reguły jest tak, że po pewnym czasie flirtujące osoby poznają się na tyle dobrze, że wiedzą, jak daleko mogą się posunąć. Pojawiają się coraz bardziej odważne zachowania. Aż do momentu, w którym natrafiamy na granicę, której nie chcemy przekroczyć.

Po siódme, flirt to nie wstęp do seksu. A przynajmniej w zdecydowanej większości przypadków tak nie jest. Oczywiście, większość prawdziwych romansów zaczyna się właśnie od niewinnego flirtowania. Mimo to pamiętaj, że flirt to gra najczęściej zupełnie niewinna i zawsze zupełnie niezobowiązująca.

Po ósme i ostatnie, uważaj z kim i gdzie flirtujesz. Niektóre osoby z powodzeniem nawiązują flirt niemalże przy każdym kontakcie z płcią przeciwną. Dla niektórych staje się to wręcz stylem bycia. Warto zastanowić się, czy to najlepszy pomysł. Sekretarka flirtująca ze swoim szefem, czy chłopak zalotnie zagadujący do mamy swojej dziewczyny... to zdecydowanie nie najlepszy pomysł.

Powodzenia!<<< powróć do strony głównej działu PodrywManipulacja towarzyszy nam każdego dnia. Bez przerwy wywiera na nas wpływ reklama, manipulują nami bliscy, znajomi, współpracownicy. Dowiedz się, jak nie dać się zmanipulować i osiągać zawsze to, czego chcesz.

SPRAWDŹ OFERTĘ!

Dowiedz się, jak zrozumieć mężczyznę. Poznaj metody, które pozwolą Ci utrzymywać udane relacje z mężczyznami. Koniec z konfliktami, brakiem zrozumienia i kłótniami.

SPRAWDŹ OFERTĘ!

© sparowani.net - kontakt | o serwisie | polityka cookies | polityka prywatności