Artykuły w dziale
Oświadczyny i ślub

Sala weselna - marzenia kontra rzeczywistość
Restauracja czy sala weselna
Wesele tematyczne
Jak się oświadczyć
Formalności ślubne krok po kroku
Wybór sali weselnej
DJ czy zespół na wesele?
Fotograf i kamrzysta na wesele
Torty weselne
Sklep ślubny - warto skorzystać?
Zaproszenia ślubne - robić czy kupić?Pomóż nam tworzyć tę stronę:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz tworzyć z nami ciekawą stronę o uwodzeniu, miłości i życiu w zwiąku. Czekamy na wszystkie pomysły, sugestie i uwagi. Napisz do nas na adres: sparowani@sparowani.netWypróbuj darmowe fragmenty ebooków!


Fotograf i kamerzysta na wesele

W dzisiejszych czasach ślub bez fotografa to nie ślub. Właściwie każda para młoda życzy sobie obecności choćby jednej osoby, która uwieczni na zdjęciach ten najpiękniejszy dzień w całym życiu.

Wciąż nieco mniej popularne są usługi wideo, choć i tutaj rynek rozwija się w szybkim tempie. Przyjrzyjmy się, na co warto zwracać uwagę przy zatrudnianiu kamerzysty i fotografa na wesele.

Fotograf na wesele

Zdjęcia z wesela to doskonałe pamiątki. Dzięki możliwościom fotografii cyfrowej otrzymujemy doskonałej jakości materiał, który dodatkowo można obrobić za pomocą grafiki komputerowej.

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że na rynku działa sporo firm, które nie do końca znają się na swojej profesji. Po części jest to powodów ślubnego boomu i wzrosu zapotrzebowania na tego typu usługi, a po części winy upatruje się także w spadających cenach zaawansowanego sprzętu foto - niemalże każdy dzisiaj może kupić bardzo dobry aparat.

Na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy z fotografem? Po pierwsze, na jego dotychczasowe dokonania. Jeśli fotograf nie ma ciekawego portfolio, lepiej o nim zapomnieć. Dzięki dostępnym próbkom możemy przekonać się, jaki poziom reprezentuje nasz fachowiec.

Przed zawarciem umowy warto upewnić się, że na imprezie pojawi się właśnie ta osoba, która robiła zaprezentowane nam zdjęcia. Zdarza się, że studia fotograficzne zatrudniają

Szczegółowe ustalenie stawki i sposobu rozliczania to oczywistość. Warto dokładnie przyjrzeć się podpisywanej umowie, aby potem uniknąć ewentualnego rozczarowania.

Ponadto, przy wyborze fotografa musimy dokładnie zastanowić się, jaki zakres usług nas interesuje. Najprostsza wersja to po prostu fotorelacja ze ślubu i wesela. Wzbogacić możemy ją o sesje zdjęciowe, plenery, specjalne albumy, a nawet komputerowe prezentacje i fotomontaże.

Kamerzysta na wesele

Większość uwag odnoszących się do fotografów, znajdzie również zastosowanie przy operatorach kamery. Istnieją też inne sprawy, na które trzeba zwrócić uwagę.

Po pierwsze, do uzyskania odpowiedniej jakości nagrania w większości sal weselnych potrzebne będzie dodatkowe źródło światła. Upewnijmy się, że nasz operator będzie nim dysponował, a poza tym, że będzie w stanie bezkolizyjnie współpracować z fotografami.

Samo nagranie ze ślubu i wesela to półprodukt. Nie mniej ważny jest montaż i obróbka dzwięku. Idealne nagranie ze ślubu musi być uzupełnione muzyką, animacjami, a przede wszystkim musi być odpowiednio "pocięte". Bez tego nasz film będzie nudny i amatorski.

Upewnijmy się, na jakim nośniku i w jakim formacie otrzymamy film. Najwygodniej zwykle umówić się na film zarówno na kasecie VHS, oraz na płycie (zarówno DVD, jak i w formacie umożlwiającym łatwe wysyłanie fragmentów przez internet).<<< powróć do strony głównej działu Zaręczyny i ślubManipulacja towarzyszy nam każdego dnia. Bez przerwy wywiera na nas wpływ reklama, manipulują nami bliscy, znajomi, współpracownicy. Dowiedz się, jak nie dać się zmanipulować i osiągać zawsze to, czego chcesz.

SPRAWDŹ OFERTĘ!

Dowiedz się, jak zrozumieć mężczyznę. Poznaj metody, które pozwolą Ci utrzymywać udane relacje z mężczyznami. Koniec z konfliktami, brakiem zrozumienia i kłótniami.

SPRAWDŹ OFERTĘ!

© sparowani.net - kontakt | o serwisie | polityka cookies | polityka prywatności