Artykuły w dziale
Życie intymne

Jak pielęgnować namiętność na odległość
10 najdziwniejszych fetyszy
Czy i jak stosować lubrykanty
Czy rozmiar ma znaczenie
Walczymy o sprawność seksualną
Jak podnieść temperaturę w sypialni
Chirurgia intymna - labioplastyka
Czym jest kamasutra
Jak sie całować
Feromony - prawda czy mit?
Pomóż nam tworzyć tę stronę:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz tworzyć z nami ciekawą stronę o uwodzeniu, miłości i życiu w zwiąku. Czekamy na wszystkie pomysły, sugestie i uwagi. Napisz do nas na adres: sparowani@sparowani.netWypróbuj darmowe fragmenty ebooków!


Jak się całować?

Pocałunek jest gestem intymnym, świadczącym o bliskich relacjach z drugim człowiekiem. Jesteśmy całowani i całujemy już od najmłodszych lat, jednak dopiero pocałunek pomiędzy partnerami seksualnymi stanowi prawdziwy symbol zbliżenia.

W niektórych źródłach całowanie określane jest nawet jako stosunek płciowy. I faktycznie, gdyby trzymać się ściśle technicznej terminologii, można by je uznać za stosunek oralno-oralny.

Czy każdy lubi się całować?

Całowanie dla dorosłych, dojrzałych ludzi nie jest niczym niezwykłym. Co więcej, dla zdecydowanej większości par to coś absolutnie naturalnego, bez czego trudno byłoby wyobrazić sobie związek.

Czy wszyscy mają takie właśnie odczucia wobec całowania? Niekoniecznie. Istnieją ludzie, którzy po prostu tego nie lubią. Z absolutnie różnych powodów, w które nie będziemy się w tym miejscu zagłębiać. Drugą kategorią ludzi, dla których pocałunki stanowią pewien kłopotliwy temat, są osoby niedoświadczone. I to właśnie im poświęcimy dalszą część tego tekstu.

Przed pierwszym pocałunkiem

Pierwszy prawdziwy, intymny pocałunek następuje, podobnie jak inicjacja seksualna, w różnym wieku. Niektórzy przeżywają go już w szkole podstawowej, inni mają ku temu okazje grubo po osiągnięciu pełnoletności.

Niezależnie od wieku, przed pierwszym pocałunkiem z reguły odczuwamy zdenerwowanie i tremę. To coś całkowicie naturalnego i nie ma sensu się tego wstydzić.

Co zrobić, żeby przygotować się do pocałunku? Najlepsza rada - nic. Może poza zadbaniem o świeży oddech. Wbrew pozorom, całowianie to nic trudnego. Oczywiście, wymaga pewnej praktyki, ale nie da się jej zdobyć za pomocą jakiegokolwiek podręcznika.

Mimo to warto trzymać się kilku podstawowych reguł. Przede wszystkim, warto zachować luz i spokój. Pocałunek to nie egzamin, nie ma sensu się nim denerwować. Lepiej skupić się na przyjemności i odczuwaniu bliskości.

Po drugie, pamiętaj, że w czasie całowania nie może stać się nic złego. Jeśli oboje jesteście niedoświadczeni, najwyżej stukniecie się kilka razy zębami. Później będzie co wspominać.

Po trzecie, jeśli Twój partner jest bardziej doświadczony, niech Cię poprowadzi. Niech nauczy Cię, na czym polega całowanie, niech to on będzie stroną bardziej aktywną.

Po czwarte, pamiętaj, że pocałunek to forma komunikacji. Nie skupiaj się tylko na własnych wargach i języku. Staraj się także odbierać sygnały. Dzięki temu unikniesz podstwowych błędów takich jak np. zbyt mocne lub zbyt delikatne całowanie.

Po piąte, całowanie może być wstępem do głębszego zliżenia, ale nie musi. Uważaj, aby nie zapędzić się. Oczywiście, w uniesieniu zmysłów i emocji trudno czasem się pohamować. Warto jednak mieć pewność, że partner zaakceptuje kolejne kroki, takie jak np. całowanie w szyję lub ucho, czy nieco bardziej intymny dotyk.

Nic na siłę

Na koniec jedna uwaga. Pamiętajmy o tym, że francuski pocałunek (czyli pocałunek z języczkiem), to gest bardzo intymny. Jeśli nie jesteśmy na niego gotowi, odczekajmy, nic na siłę.

To samo dotyczy nalegania lub wręcz zmuszania do pocałunku drugiej osoby. Takie zachowanie może zostać po prostu uznane za molestowanie seksualne.<<< powróć do strony głównej działu Życie intymne

Bestseller na temat kobiet
>>> Kliknij tutaj, aby sprawdzić ofertę <<<
© sparowani.net - kontakt | o serwisie | polityka cookies | polityka prywatności