Artykuły w dziale
Życie intymne

Jak pielęgnować namiętność na odległość
10 najdziwniejszych fetyszy
Czy i jak stosować lubrykanty
Czy rozmiar ma znaczenie
Walczymy o sprawność seksualną
Jak podnieść temperaturę w sypialni
Chirurgia intymna - labioplastyka
Czym jest kamasutra
Jak sie całować
Feromony - prawda czy mit?
Pomóż nam tworzyć tę stronę:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz tworzyć z nami ciekawą stronę o uwodzeniu, miłości i życiu w zwiąku. Czekamy na wszystkie pomysły, sugestie i uwagi. Napisz do nas na adres: sparowani@sparowani.netWypróbuj darmowe fragmenty ebooków!


Kamasutra

Kamasutra (pisana niekiedy jako Kama Sutra lub Kama-Sutra) jest to indyjski traktat poświęcony miłości, seksualności i intymności człowieka. Został napisany napisany w pierwszych wiekach naszej ery, najprawdopodobniej przez niejakiego Vatsayanaję.

Czym jest kamasutra?

Wbrew obiegowym opiniom kamasutra to nie tylko spis pozycji erotycznych, umożliwiających osiągnięcie satysfakcji seksualnej. W rzeczywistości jest to (jak na czasy, w których powstała) głęboka analiza relacji płciowych.

W kamasutrze możemy także dopatrywać się odniesień do sfer życia pośrednio związanych z seksem, tzn. do szeroko pojętej kultury, obyczajowości i życia społecznego.

Takie rozumienie kamasutry wznosi ją do rangi dzieła filozoficznego, umożliwiającego prawdziwe zrozumienie ludzkiej intymności. Pozostaje to w zgodzie z zasadami zawartymi w traktacie, łączy bowiem w jedność ciało i ducha.

Pozycje seksualne dla zakochanych i nie tylko

To, z czego znamy kamasturę najlepiej, to pozycje seksualne. Rzeczywiście, księga zawiera bardzo rozbudowany zestaw pozycji, wraz z opisem pieszczot, umiejętności i rodzajów współżycia.

Szeroki zakres tematyczny dzieła sprawia, że nie sa to suche wskazówki techniczne, ale raczej bogate, a miejescami intrygujące porady. W kamasutrze znajdziemy zatem zarówno rady na noc poślubną, jak i wyczerpujące wskazówki dla prostytutek.

Czy warto przeczytać Kamasutrę?

Zdecydowanie tak. Nawet, jeśli nie planujemy jej wykorzystywać we własnym życiu seksualnym. Dlaczego? Przede wszystkim, fascynujące jest samo obcowanie z tak wiekowymi poglądami na temat seksu.

Przez blisko dwa tysiące lat różne nurty kulturowe i religijne przedstawiały rozmaite podejścia do intymnej sfery życia człowieka. Tradycja chrześcijańska, w dużym uproszczeniu, z reguły kojarzyła seks z grzechem. Spojrzenie filozofii wschodu jest zupełnie inne, choć z całą pewnością nie czysto hedonistyczne, jak zdają się uważać laicy.

Dla kogo zatem jest kamasutra? Na pewno dla osób ciekawych świata. Zainteresowanie intymną sferą życia to nic złego, świadczy wręcz o dojrzałości człowieka. I chyba właśnie dojrzałości wymaga od czytelnika Kamasutra.

Bez odpowiedniego podejścia do Kamasutry będziemy widzieli w niej po prostu podręcznik i spis pozycji seksualnych. Przy głębszej analizie z całą pewnością będziemy mogli zaczerpnąć nieco starożytnej wiedzy na temat miłości, szczęścia i seksualności.<<< powróć do strony głównej działu Życie intymne

Sprawdzone sposoby na niesamowite wrażenia
>>> Sprawdź ofertę, kliknij tutaj <<<
© sparowani.net - kontakt | o serwisie | polityka cookies | polityka prywatności