Artykuły w dziale
Życie intymne

Jak pielęgnować namiętność na odległość
10 najdziwniejszych fetyszy
Czy i jak stosować lubrykanty
Czy rozmiar ma znaczenie
Walczymy o sprawność seksualną
Jak podnieść temperaturę w sypialni
Chirurgia intymna - labioplastyka
Czym jest kamasutra
Jak sie całować
Feromony - prawda czy mit?
Pomóż nam tworzyć tę stronę:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz tworzyć z nami ciekawą stronę o uwodzeniu, miłości i życiu w zwiąku. Czekamy na wszystkie pomysły, sugestie i uwagi. Napisz do nas na adres: sparowani@sparowani.netWypróbuj darmowe fragmenty ebooków!


Lubrykanty – kiedy i jak stosować?

Lubrykanty to żele przeznaczone do miejsc intymnych, których zadaniem jest umożliwienie przyjemnego stosunku. Niektóre mają także dodatkowe cechy. Jakie? Czy można je stosować razem z prezerwatywami?W niektórych przypadkach stosowanie lubrykantu w połączeniu z prezerwatywą nie jest wskazane. Dotyczy to lubrykantów bazowanych na olejkach, ponieważ mogą mieć niekorzystne działanie na lateks, z którego wykonana jest prezerwatywa. W takim przypadku polecane jest używanie nawilżaczy bazowanych na silikonie lub wodzie. Warto również dodać, że niektórzy producenci kondomów (np. Durex) posiadają w swojej ofercie również lubrykanty dedykowane poszczególnym rodzajom prezerwatyw. W przypadku Durex doskonałym przykładem jest lubrykant Performa, stworzony specjalnie do prezerwatyw Mutual Climax. Połączenie tych dwóch składników nie tylko zwiększa doznania obojga partnerów, lecz także pomaga w opóźnieniu wytrysku mężczyzny, sprawiając, że stosunek trwa znacznie dłużej.

Oprócz lubrykantów ogólnego zastosowania można nabyć także bardziej specjalistyczne. Na przykład lubrykant napinający ścianki pochwy – przeznaczony dla kobiet uprawiających seks krótko po okresie ciąży. Zastosowane w nim składniki pomagają w osiągnięciu odpowiedniego, dającego maksimum doznań stanu. W innych przypadkach warto zadbać także o to, aby lubrykant nie tylko nawilżał, ale też zapewniał ochronę – tu pomocą służą specjalne nawilżacze antybakteryjne. Niektóre z nich, poza skuteczną eliminacją bakterii, likwidują zakaźną zdolność wirusów odpowiedzialnych za powstanie raka szyjki macicy i części innych nowotworów narządów płciowych!

Lubrykant jako element gry wstępnej?

To również możliwe, ponieważ nabyć można lubrykanty… smakowe. Wanilia? Karmel? Truskawka? Żaden problem. Nie tylko nawilżają, ale skłaniają mężczyznę do pobudzania łechtaczki za pomocą języka. Wyobraźnia producentów lubrykantów smakowych nie zna granic i znaleźć można nawet mające smak wina czy likieru!

Żele stymulujące to osobna historia – ich skład został dobrany w ten sposób, aby rozgrzewać członka, dzięki czemu staje się on bardziej podatny na doznania płynące ze stosunku. Istnieją także odpowiedniki dla pochwy. Zastosowanie takiego żelu pomaga w osiągnięciu naprawdę mocnych orgazmów, warto więc rozważyć użycie go w swojej sypialni!

Sprawdzone sposoby na niesamowite wrażenia
>>> Sprawdź ofertę, kliknij tutaj <<<
© sparowani.net - kontakt | o serwisie | polityka cookies | polityka prywatności