Artykuły w dziale
Podryw

Najpopularniejsze portale randkowe
Jak poderwać dziewczynę
Jak poderwać chłopaka
Wszystko na temat flirtu
Jak nie zepsuć wymarzonej randki
Uwodzenie - pytania i odpowiedzi
Prezent dla dziewczyny
Prezent dla chlopaka
Wiersze miłosne
Piosenki o miłości
Walentynki
Serwisy matrymonialne




Pomóż nam tworzyć tę stronę:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz tworzyć z nami ciekawą stronę o uwodzeniu, miłości i życiu w zwiąku. Czekamy na wszystkie pomysły, sugestie i uwagi. Napisz do nas na adres: sparowani@sparowani.net



Wypróbuj darmowe fragmenty ebooków!


Randki - wszystko, co musisz wiedzieć


OWIŃ GO
WOKÓŁ PALCA
Randka to coś pięknego. Dwie osoby (chyba, że mowa o randkach w kilka par), które chcą spędzić razem czas, dobrze się bawić, a nawet poznać się trochę bliżej. Czy może być coś piękniejszego?

Mimo że z założenia randka powinna być czymś przyjemnym, zdarzają się osoby, którym randkowanie przychodzi z trudnością. Nie potrafią sobie z nimi poradzić, czują się niepewnie, cierpią z powodu nieśmiałości itd.

To właśnie dla takich osób postanowiliśmy napisać ten artykuł. Ale spokojnie, jeśli czujesz, że nie masz najmniejszych problemów w trakcie spotkań z płcią przeciwną, przeczytanie tego tekstu na pewno Ci nie zaszkodzi.

Z kim pójść na randkę?

Zanim zabierzemy się za kolejne kroki, musimy się zorientować, czy w ogóle mamy z kim wyrbać się na randkę. Jeśli na horyzoncie jest ktoś konkretny, nie ma z tym problemu. Jeśli widać w okolicy żadnej pięknej dziewczyny, ewentualnie umięśnionego młodziana, trzeba po prostu poszukać.

Gdzie można znaleźć odpowiednich kandydatów/kandydatki do randki? Najczęściej kręcą się wokół nas, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy. Kolega/koleżanka ze szkoły czy uczelni, sąsiad/sąsiadka, czy w końcu osoby z kręgu naszych bliższych i dalszych znajomych to potencjalne "ofiary". Często nie traktujemy ich jako potencjalnych partnerów do randkowania, ale... właściwie to dlaczego nie?

W jednym przypadku warto poważnie się zastanowić, czy warto wikłać się w jakiekolwiek poważniejsze układy towarzyskie. Chodzi o pracę. Kiedy w miejscu pracy rozpoczyna się romansowanie, zwykle kończy się praca. Jeśli więc zależy Ci na robocie, lepiej nie umawiaja się ze współpracownikami (a tym bardziej z przełożonymi czy podwładnymi).

Innym przypadkiem, kiedy powinniśmy być szczególnie uważni, są znajomości zawierane przez internet. Rozmawiając przez gg nigdy nie mamy pewności, kto jest po drugiej stronie. Ze względu na własne bezpieczeństwo, zawsze postępujmy w takich przypadkach ostrożnie.

Jak zaprosić na randkę?

Propozycja wspólnego wyjścia to bardzo często trudna sprawa. Większość z nas krępuje się po prostu podejść i zaproponować: "wyjdźmy gdzieś dziś wieczorem". Zresztą, istnieje wiele sposobów na to, żeby przekonać kogoś do spotkania.

Pierwsza metoda to właśnie otwartość i spontaniczność. O ile próbujemy w ten sposób uzyskać zgodę nieco z przymrużeniem oka, trochę w żartach, wszystko jest ok. Tego rodzaju odwaga na pewno zostanie doceniona. Gorzej, jeśli nie jesteśmy w stanie się wyluzować. Wtedy możemy wyjść na natręta albo psychopatę...

Druga i chyba najczęściej stosowana droga, to stopniowe oswajanie drugiej połówki. Najpierw spotykamy się na stopie koleżeńskiej, prowadzimy kilka niezobowiązujących rozmów o pogodzie itd. W końcu, w odpowiednim momencie przypuszczamy atak. Jest to metoda dość skuteczna, ale wymagająca pewnego wyczucia, a przede wszystkim cierpliwości.

Trzecią możliwością jest zaangażowanie znajomych. Zawsze można poprosić koleżankę naszej wybranki, aby szepnęła parę słówek. Ten sposób pociąga za sobą niestety pewne ryzyko. Po prostu, możemy zostać uznani za osobę mało przebojową, tchórzliwą, która nie potrafi sama załatwić swoich spraw. Nie stanie się tak w dwóch przypadkach: jeśli obie strony akceptują tego rodzaju "swatanie", albo jeśli wszyscy potraktują całą sprawę z właściwym luzem.

Czwartym sposobem jest zastosowanie podstępu. Można umówić się pod zupełnie innym pretekstem, ukrywając swoje prawdziwe zamiary. W ten sposób sprytnie zwabiamy w nasze sidła wybrankę/lub wybranka (metodę tę często stosują dziewczyny, którym zwyczajowo nie wypada zapraszać chłopaków na randki). Jakie "przykrywki" zadziałają? Wspólna nauka, spacer z psem, wycieczka do sklepu ("muszę kupić rower, doradzisz mi?") itd.

Najlepsze miejsca na randki?


POZNAJ TAJNIKI
PODRYWU
Jeśli chodzi o wybór miejsca spotkania, nie ma absolutnie żadnej reguły. Powinniśmy pamiętać tylko o jednym. Miejsce to musi odpowiedać obu stronom. Zapraszanie kogoś do Twojego ulubionego lokalu nie będzie miało sensu, jeśli tej osobie może się nie spodobać jego charakter. Z drugiej strony, nie pchaj się na siłę tam, gdzie sam czujesz sie nieswojo, tylko dlatego, że Twoja druga połówka uwielbia tam bywać.

W zasadzie każde miejsce na randkę jest dobre. Wszystko zależy od upodobań randkowiczów. Zwykle bardzo dobrym miejscem na pierwsze spotkania są różnego rodzaju kawiarnie i restauracje (ale raczej te o luźnej, niezobowiązującej atmosferze). Chodzi o to, aby było to miejsce publiczne, w którym obie strony będą czuły się bezpiecznie. Przy kolejnych spotkaniach mamy pełną dowolność - spacer po parku, kino, muzeum, koncert itd. Raczej nie nalegajmy na odwiedziny w domu. Na to przyjdzie czas.

Jak się ubrać na pierwszą randkę?

Jeśli masz wątpliwości, najlepiej po prostu zapytaj o to drugą stronę. Oczywiście, nie oczekujmy szczegółowych instrukcji, ale raczej ogólnych "wytycznych".

Takie konsultacje będą całkowicie zrozumiałe w sytuacji, kiedy np. na pierwsze spotkanie dostaniemy zaproszenie do miejsca, o którym niewiele wiemy. Wtedy łatwo o wpadkę - wiadomo przecież, że inaczej trzeba ubrać się do ekskluzywnej restauracji, a inaczej do knajpy.

Te same uwagi dotyczą też makijażu. Tutaj cenna uwaga dla dziewczyn - na pierwszej randce nie warto specjalnie szaleć, jeśli chodzi o szminki, cienie, tusze i pudry, tak samo jak zupełnie odpadają zbyt głębokie dekolty i króciutkie spódniczki. Na epatowanie seksapilem lepiej trochę poczekać.

Co jeszcze warto wiedzieć?

O randkowaniu można by napisać całe encyklopedie. Ale czy warto pisać podręczniki i uczyć się z nich tego, do czego każdy powinien dość sam? Taka nauka to przecież czysta przyjemność...



<<< powróć do strony głównej działu Podryw



Manipulacja towarzyszy nam każdego dnia. Bez przerwy wywiera na nas wpływ reklama, manipulują nami bliscy, znajomi, współpracownicy. Dowiedz się, jak nie dać się zmanipulować i osiągać zawsze to, czego chcesz.

SPRAWDŹ OFERTĘ!

Dowiedz się, jak zrozumieć mężczyznę. Poznaj metody, które pozwolą Ci utrzymywać udane relacje z mężczyznami. Koniec z konfliktami, brakiem zrozumienia i kłótniami.

SPRAWDŹ OFERTĘ!

© sparowani.net - kontakt | o serwisie | polityka cookies | polityka prywatności