Artykuły w dziale
Oświadczyny i ślub

Sala weselna - marzenia kontra rzeczywistość
Restauracja czy sala weselna
Wesele tematyczne
Jak się oświadczyć
Formalności ślubne krok po kroku
Wybór sali weselnej
DJ czy zespół na wesele?
Fotograf i kamrzysta na wesele
Torty weselne
Sklep ślubny - warto skorzystać?
Zaproszenia ślubne - robić czy kupić?Pomóż nam tworzyć tę stronę:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz tworzyć z nami ciekawą stronę o uwodzeniu, miłości i życiu w zwiąku. Czekamy na wszystkie pomysły, sugestie i uwagi. Napisz do nas na adres: sparowani@sparowani.netWypróbuj darmowe fragmenty ebooków!


Restauracja czy sala weselna?

Ślub i wesele to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu. I chociaż w miarę upływu lat, w życiu pary małżeńskiej znaczenie tego dnia zdecydowanie blednie, to w dalszym ciągu zawarcie związku małżeńskiego to bardzo często najważniejszy dzień pierwszej części życia młodych osób.

To dlatego tak ogromne znaczenie przywiązuje się do każdego detalu, by dzień ten był perfekcyjny, co niestety dla każdego może znaczyć zupełnie coś innego.

Co lepsze: sala weselna czy restauracja na wesele

Nie do końca te dwie lokalizację oznaczają to samo. Sala weselna nie musi być jednocześnie czynną restauracją a restauracja z kolei nie zawsze ma idealne warunki na zorganizowanie wesela, które z pewnością posiada sala weselna. Sala na wesele to pewien sposób działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu obiektu wynajmowanego przez pary młode dla organizacji w nich wesela. Są to obiekty w pełni przygotowane do takiej uroczystości, posiadają dużą i dobrze wyposażoną kuchnię, dużą salę na wesele, stoły, krzesła, podium dla zespołu. Zwykle jednak obsługa sali weselnej jest dość przypadkowa i polega na zebraniu osób bardziej lub mniej doświadczonych do gotowania i serwowania. Państwo młodzi muszą zwykle wynajmując taki obiekt zadbać samodzielnie o każdy szczegół.

Restauracja na wesele

Restauracja ma tę przewagę logistyczną i organizacyjną nad salą weselną, że jest to obiekt cały czas działający, pracujący przez cały tydzień. Ma w pełni profesjonalną obsługę, dobrego kucharza, wszelkie drobiazgi dekorujące salę i stoły. Zwykle restauracja posiada przygotowane warianty menu, które tylko się dobiera do swoich potrzeb. Bywają takie lokale, które posiadają również dobrej jakości nagłośnienie i multimedia stanowiące oprawę wesela. Z wielu udogodnień można skorzystać, chociaż nie jest to obowiązkowe.

Na czym polega różnica pomiędzy wynajmem sali weselnej a restauracji na wesele? Na kosztach oczywiście. Sala weselna zawsze będzie tańsza w organizacji, chociaż więcej należy zrobić samemu, ale dzięki temu lepiej panuje się nad kosztami. W restauracji wiele zadań wykonują pracownicy lokalu, ale przecież nie za darmo. Za taką usługę należy zapłacić i nie zawsze można ją modyfikować czy z niej zrezygnować.

Udane wesele bez tajemnic
>>> Kliknij tutaj, aby sprawdzić ofertę <<<
© sparowani.net - kontakt | o serwisie | polityka cookies | polityka prywatności