Artykuły w dziale
Oświadczyny i ślub

Sala weselna - marzenia kontra rzeczywistość
Restauracja czy sala weselna
Wesele tematyczne
Jak się oświadczyć
Formalności ślubne krok po kroku
Wybór sali weselnej
DJ czy zespół na wesele?
Fotograf i kamrzysta na wesele
Torty weselne
Sklep ślubny - warto skorzystać?
Zaproszenia ślubne - robić czy kupić?Pomóż nam tworzyć tę stronę:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz tworzyć z nami ciekawą stronę o uwodzeniu, miłości i życiu w zwiąku. Czekamy na wszystkie pomysły, sugestie i uwagi. Napisz do nas na adres: sparowani@sparowani.netWypróbuj darmowe fragmenty ebooków!


Sale weselne

Wybór sali weselnej to zdecydowanie najważniejsza sprawa, która zaważy na kształcie całego wesela. Warto dobrze przemyśleć każdy szczegół, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Zmiana sali na ostatnią chwilę nie zawsze jest możliwa, głównie ze względu na brak wolnych terminów w najbardziej interesujących miejscach.

Kiedy rezerwować salę weselną?

Jak najwcześniej. Nie czekajmy z tym do ostatnich miesięcy przed ślubem. W wielu miejscach interesujące terminy (ciepłe miesiące, soboty) rezerwowane są nawet z dwuletnim wyprzedzeniem.

Oczekiwanie do ostatniej chwili może zatem zakończyć się albo wyborem gorszego lokalu na wesele, albo przełożeniem ślubu.

Jaki lokal wybrać?

W zależności od upodobań pary młodej, powinniśmy wybrać lokal pasujący do planowanego stylu imprezy. Na tradycyjne, staropolskie wesele niekoniecznie nada się nowoczesny klub, natomiast impreza głównie dla młodych ludzi, z muzyką techno i DJ-em, niekoniecznie sprawdzi się w knajpie stylizowanej na góralską chatę.

Poza ogólnym wrażeniem, jakie powinien sprawiać lokal, pamiętajmy też o podstawach. Skonfrontujmy zatem liczbę gości z pojemnością sali, zastanówmy się, czy odpowiada nam lokalizacja oraz dopasujmy sposób zabawy do rozkładu pomieszczeń (lokal z małymi salami i wąskimi przejściami nie spełni swojej funkcji przy dużej liczbie tańczących gości).

Jak szukać sali weselnej?

Aby wybrać salę weselną bez pudła, najlepiej po prostu pojeździć po kilku, kilkunastu lokalach. Wstępne rozeznanie najlepiej zrobić w internecie - na wielu forach dyskusyjnych omawiane są sale z każdego zakątka Polski.

Wizyty w większości lokali należy umawiać telefonicznie. Nie wszystkie sale, hotele czy restauracje zapewnią nam w godzinach otwarcia obecność kompetentnej osoby, z którą będzie można porozmawiać o organizacji wesela.

O co pytać?

Rozmowy z przedstawicielami lokali nie należą do łatwych. Przede wszystkim, warto szczegółowo ustalić wolne terminy i, co nawet ważniejsze, warunki rozliczenia. Uważajmy na wszelkie dodatkowe, początkowo ukryte koszty. Szczególnie bolesne może być tzn. korkowe, czyli opłata za każdą otwartą butelkę alkoholu.

Niestety, ukrywanie kosztów w czasie pierwszych rozmów to wciąż praktyka popularna. Żeby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerów, dowiedzmy się wszystkiego dokładnie na samym początku. Najlepiej poprosić o oszacowanie ceny na jedną osobę przy określonej liczbie gości, i z określonym zakresem usług. Tylko w ten sposób będziemy mogli miarodajnie porównać warunki kilku lokali.

Lokalizacja i otoczenie także ważne

Zwróćmy uwagę na lokalizację i bezpośrednie otoczenie sali weselnej. Zbyt duża odległość od kościoła będzie zwiększała niedogodności związane z transportem.

Brak ogródka czy dziedzińca, na którym goście mogliby się przewietrzyć i odpocząć od gwaru, to istotna wada. Nie każdy jest stanie wytrzymać całą noc w zamkniętym pomieszczeniu. Jeśli zależy nam na świętowaniu do białego rana, pomyślmy o tym.

Nie podejmujmy pochopnych decyzji

Na koniec krótka uwaga - choć rezerwację sali weselnej należy załatwiać z dużym wyprzedzeniem, kiedy już się za to zabierzemy, nie spieszmy się. Działajmy rozważnie, bez podejmowania pochopnych decyzji. Zły wybór na samym początku przygotowań tylko doda nam pracy i stresu w późniejszym czasie.<<< powróć do strony głównej działu Zaręczyny i ślubManipulacja towarzyszy nam każdego dnia. Bez przerwy wywiera na nas wpływ reklama, manipulują nami bliscy, znajomi, współpracownicy. Dowiedz się, jak nie dać się zmanipulować i osiągać zawsze to, czego chcesz.

SPRAWDŹ OFERTĘ!

Dowiedz się, jak zrozumieć mężczyznę. Poznaj metody, które pozwolą Ci utrzymywać udane relacje z mężczyznami. Koniec z konfliktami, brakiem zrozumienia i kłótniami.

SPRAWDŹ OFERTĘ!

© sparowani.net - kontakt | o serwisie | polityka cookies | polityka prywatności