Artykuły w dziale
Udany związek

5 zasad udanego związku
Granice tolerancji w związku
Polskie randki w Irlandii
Prezent dla faceta
Czym jest miłość
Jak powiedzieć "kocham cię"
Przyjaźń w związku
Zazdrość - zdrowy objaw czy choroba?
Dlaczego zdradzamy?
Życie w samotności
Jak zakończyć związek
Czy warto się mścić?
Pomóż nam tworzyć tę stronę:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz tworzyć z nami ciekawą stronę o uwodzeniu, miłości i życiu w zwiąku. Czekamy na wszystkie pomysły, sugestie i uwagi. Napisz do nas na adres: sparowani@sparowani.netWypróbuj darmowe fragmenty ebooków!


Samotność - jak wygląda życie singla


OWIŃ GO
WOKÓŁ PALCA
Właściwie od zawsze istnieli ludzie, którzy po prostu nie potrzebowali towarzystwa innych ludzi. Kiedyś nazywano ich pustelnikami i otaczano aurą mistycyzmu - często podejrzewano o czary, spiskowanie z diabłem itd.

W dzisiejszych czasach życie w samotności rozumianej dosłownie jest właściwie niemożliwe. Dzięki nowoczesnym technologiom, internetowi i telefonom komórkowym wciąż pozostajemy w zasięgu kontaktu z cywilizacją. Coraz mniej jest miejsc, w których można się ukryć.

Pomimo tego samotność dotyka nas chyba bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Gubimy się w natłoku zajęć, w chaosie informacyjnym. Coraz trudniej jest znaleźć czas na to, aby spokojnie porozmawiać, nie spieszyć się, zbudować normalne stosunki z otoczeniem.

Paradoksalnie, w świecie, w którym komunikacja jest tak prosta jak nigdy, nie możemy nawiązać najprostszego kontaktu z drugim człowiekiem. Czy jesteśmy skazani na samotność w tłumie?

Samotność a single

Samotność to poważna sprawa i nie trzeba jej rozumieć tylko jako braku partnera w związku. My jednak postaramy się w tym tekście skupić właśnie na takim "związkowym" aspekcie tego problemu.

Jeszcze całkiem niedawno osoba, która przed trzydziestką nie zmieniła stanu cywilnego, musiała liczyć się z etykietką "starej panny" lub "starego kawalera". Społeczeństwo narzucało niemalże obowiązek ślubu i założenia rodziny. Wyłamywali się nieliczni.

Obecnie model życia bez stałego związku, tzw. "bycie singlem" staje się coraz bardziej powszechny, choć wciąż niekoniecznie akceptowany we wszystkich środowiskach. Ludzie, którzy nie akceptują takiego stylu życia, uznają singli po prostu za osoby samotne, które dorabiają do swojej samotności ideologię.

Czy singiel może być szczęśliwy?


ŻADNA CI SIĘ
NIE OPRZE
Singlom bardzo często zarzuca się to, że udają szczęście. Że maskują swoje niepowodzenia w relacjach z innymi ludźmi, kreując jednocześnie wizerunek osoby, która do pełnego zadowolenia nie potrzebuje stałego partnera. Czy rzeczywiście tak jest?

Tak naprawdę, choć niektórym być może trudno to zrozumieć, życie singla ma wiele niepoważalnych zalet i chyba niesprawieliwe byłoby ich lekceważenie.

Po pierwsze, nie wszyscy ludzie mają tak silnie wykształcone potrzeby społeczne, aby zakładać rodzinę, czy nawet trwały, długoterminowy związek. Niektórzy wyżej cenią wolność, swobodę i możliwość poznawania coraz to nowych ludzi.

Po drugie, nie zapominajmy, że singiel to niekoniecznie osoba samotna. Bardzo często angażuje się przecież w wiele znajomości, ma wielu przyjaciół, bardzo często prowadzi też aktywne i urozmaicone życie intymne. Wiele osób bardziej ceni sobie taki właśnie sposób interakcji z otoczeniem.

Po trzecie, na co często wskazują single, mniej lub bardziej formalny fakt zawarcia związku wcale nie oznacza braku samotności. Coś takiego jak "samotność w związku" przecież istnieje i z pewnością doświadcza jej wiele par. Singlostwo z całą pewnością chroni przed tego typu pułapką.

Czasem warto mieć kogos bliskiego

Niezależnie od naszego światopoglądu, tolerancji i otwartości, musimy także pamiętać o gorszej stronie życia bez naprawdę bliskich osób. Przede wszystkim, zdecydowana większość z nas odczuwa jednak potrzebę posiadania "tego kogoś". Nie musi to być koniecznie mąż czy żona, ale bez stałego związku wielu z nas czuje się po prostu niepewnie.

Nie do końca przekonujący jest też argument, że sigiel rekomensuje sobie brak jednej bliskiej osoby wieloma znajomymi, przyjaciółmi i kochankami. Zwykle takie mniej poważne znajomości po prostu nie są trwałe i nie sprawdzają się, kiedy potrzebna jest prawdziwa pomoc, prawdziwa rada czy wsparcie.

Samotność najczęściej boli

Ale odejdźmy już od tematów singli. Na koniec, zajmijmy się samotnością. Dla zdecydowanej większości osób jest to stan bolesny i przygnębiający. Kiedy nie możemy dzielić się z innymi swoimi radościami i smutkami, życie traci na wartości.

Przyczyn samotności może być wiele. Czasem popadamy w nią dlatego, że zrobiliśmy coś złego naszym bliskim, czasem sami alienujemy się z naszego otoczenia. Czasami rekompensujemy sobie brak prawdziwych relacji międzyludzkich np. za pomocą komputera. Pamiętajmy jednak, że wszelkie czaty, grupy i fora dyskusyjne czy gry sieciowe nie zastąpią nam kontaktu z drugim człowiekiem.

Mówi się, że na rozpoczęcie nowej znajomości nigdy nie jest za późno. Pamiętajmy jednak, że dobrowolne skazywanie się na samotność nie zawsze musi oznaczać wolność i swobodę. Czasem sami zamykamy się w czterech ścianach i po jakimś czasie z zaskoczeniem widzimy, że trudno nam wrócić do ludzi. I chyba w tym właśnie tkwi prawdziwe zagrożenie.<<< powróć do strony głównej działu Udany związekDowiedz się, jak zrozumieć mężczyznę. Poznaj metody, które pozwolą Ci utrzymywać udane relacje z mężczyznami. Koniec z konfliktami, brakiem zrozumienia i kłótniami.

SPRAWDŹ OFERTĘ!

Manipulacja towarzyszy nam każdego dnia. Bez przerwy wywiera na nas wpływ reklama, manipulują nami bliscy, znajomi, współpracownicy. Dowiedz się, jak nie dać się zmanipulować i osiągać zawsze to, czego chcesz.

SPRAWDŹ OFERTĘ!

© sparowani.net - kontakt | o serwisie | polityka cookies | polityka prywatności