Artykuły w dziale
Oświadczyny i ślub

Sala weselna - marzenia kontra rzeczywistość
Restauracja czy sala weselna
Wesele tematyczne
Jak się oświadczyć
Formalności ślubne krok po kroku
Wybór sali weselnej
DJ czy zespół na wesele?
Fotograf i kamrzysta na wesele
Torty weselne
Sklep ślubny - warto skorzystać?
Zaproszenia ślubne - robić czy kupić?Pomóż nam tworzyć tę stronę:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz tworzyć z nami ciekawą stronę o uwodzeniu, miłości i życiu w zwiąku. Czekamy na wszystkie pomysły, sugestie i uwagi. Napisz do nas na adres: sparowani@sparowani.netWypróbuj darmowe fragmenty ebooków!


Sklepy ślubne - skąd bierze się ich popularność?

Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie. Wie to każdy, kto kiedykolwiek choćby pomagał w przygotowaniach to takiej imprezy. Masa formalności, biegania po sklepach, urzędach itp. To wszystko wymaga samozaparcia, dyscypliny i ogromnej ilości czasu.

Oczywiście, są ludzie, dla których przygotowania ślubne to czysta przyjemność. Są ludzie, którzy mają czas i pieniądze, aby załatwiać wszystko osobiście, szukać potrzebnych produktów po różnych sklepach, umawiać się z podwykonawcami itd. Wydaje się jednak, że należą oni do zdecydowanej mniejszości.

Większość z nas poszukuje jednakże przede wszystkim miejsca, w którym wygodnie, szybko i bez niepotrzebnego stresu można zrealizować wymarzony ślub i niezapomniane wesele. W Polsce wciąż niewielką popularnością cieszą się agencje ślubne - głównie ze względu na wysokie koszty. Prawdziwą furorę robią natomiast sklepy ślubne, w których kupić można absolutnie wszystko, co niezbędne na ślubie i weselu.

Dlaczego warto korzystać z usług sklepu ślubnego?

Sklep ślubny to przede wszystkim wygoda, ale też łatwy dostęp do szerokiego asortymentu różnego rodzaju produktów - dekoracji, zaproszeń, ozdób, serwetek itd. Większość dobrych sklepów ślubnych przygotowuje kompleksową ofertę - założenie jest takie, żeby państwo młodzi mogli wszystko kupić w jednym miejscu. Bez biegania po sklepach, bez szukania po sieci, bez straty czasu, nerwów i pieniędzy.

Przykładowo, sklep ślubny Weseliana oferuje produkty, z istnienia których pewnie nie zdaje sobie sprawy wiele osób (szczególnie tych nieobeznanych z branżą ślubną). Upominki dla gości i rodziców, elementy dekoracji samochodu, kościoła i sali weselnej, księgi gości, dekoracje tortu, gadżety na wieczór kawalerki lub panieński... długo by wymieniać...

Najwygodniej przez sieć, czyli internetowe sklepy ślubne

Coraz więcej par młodych decyduje się na organizacje swojego Wielkiego Dnia w maksymalnie nowoczesny i jednocześnie wygodny sposób - bez ruszania się z domu. Sklepy internetowe, także te ślubne, umożliwiają załatwienie wszelkich formalności szybko i bez ryzyka.

Okazuje się, że coraz rzadziej mamy jakiekolwiek opory przed zamawianiem nawet bardzo wartościowych przedmiotów przez Internet. To raczej słuszny trend - przecież sprawdzone sklepy działające od lat na rynku nie mogą sobie pozwolić na wpadki - szybka dostawa, bezproblemowe rozpatrywanie zwrotów i reklamacji - obecnie to raczej standard, a nie wyjątek. Konkurencja na rynku ślubnym działa niewątpliwie na korzyść klientów.

Jaka przyszłość sklepów ślubnych?

Trudno przewidzieć, w jakim kierunku będzie przebiegał rozwój handlu ślubnego. Dzisiaj nowoczesny sklep ślubny musi udostępniać bogaty asortyment, zapewniać klientowi personalizację (np. w przypadku zaproszeń, upominków dla gości czy podziękowań dla rodziców) oraz aktywnie działać w Internecie, w tym serwisach społecznościowych (np. na Facebooku).

W Internecie nierzadko dochodzi zresztą do ciekawej interakcji między sprzedawcami a kupującymi. Coraz więcej właścicieli sklepów ślubnych rozumie, jak istotne są dobre relacje z klientami. Wbrew pozorom, w tej branży nie mamy bowiem do czynienia z zakupami jednorazowymi! Zadowolony klient wprawdzie (z reguły) nie będzie organizował ślubu i wesela drugi raz, ale z pewnością poleci dobry sklep ślubny swoim znajomym lub rodzinie. Pozyskiwanie klientów z polecenia to przecież podstawa branży ślubnej!

Od tak zaawansowanej oferty mamy właściwie tylko krok do agencji organizującej śluby i wesela. Czy sklepy ślubne będą szły w tym kierunku? Czy Polaków będzie w ogóle stać na takie - z reguły dość kosztowne - usługi? Odpowiedzi na te pytania poznamy w ciągu kilku najbliższych lat - nic nie wskazuje bowiem na to, żeby rozwój branży ślubnej miał się zatrzymać. Kryzys czy nie kryzys, Polacy po prostu kochają tradycyjne śluby i wesela!<<< powróć do strony głównej działu Zaręczyny i ślub© sparowani.net - kontakt | o serwisie | polityka cookies | polityka prywatności