Artykuły w dziale
Udany związek

5 zasad udanego związku
Granice tolerancji w związku
Polskie randki w Irlandii
Prezent dla faceta
Czym jest miłość
Jak powiedzieć "kocham cię"
Przyjaźń w związku
Zazdrość - zdrowy objaw czy choroba?
Dlaczego zdradzamy?
Życie w samotności
Jak zakończyć związek
Czy warto się mścić?
Pomóż nam tworzyć tę stronę:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz tworzyć z nami ciekawą stronę o uwodzeniu, miłości i życiu w zwiąku. Czekamy na wszystkie pomysły, sugestie i uwagi. Napisz do nas na adres: sparowani@sparowani.netWypróbuj darmowe fragmenty ebooków!


Granice tolerancji w związku - zmieniać czy tolerować?

Chcesz go zmienić? Ile Twój partner jest w stanie wytrzymać? Masz swoje życie, nawyki, ulubione miejsca, hobby, żyjesz według własnych zasad i wypracowałaś swój światopogląd. Uważasz, że są one stałe i niezmienne? Czy zastawiałaś się, jak Twoje życie i nawyki widzi Twój partner? Z może chciałabyś co nieco zmienić u swojego partnera? Na ile mogą nagiąć się mężczyźni dla miłości, a na ile kobiety? Czy kompromisy, które mu zaproponujesz będą dla niego do zniesienia? A może już masz za sobą relacje, w których „ciśnienie” było tak duże, że jedna ze stron tego po prostu nie wytrzymała?


Zaprzyjaźnij się z siostrą i poznaj jego przyjaciela

Wydaje Ci się, że Twój partner jest elastyczny i żadne z wymagań nie są w stanie go zaskoczyć, a dla miłości mógłby poświęcić niejedno w dotychczasowym życiu? W jego życiu są na pewno tematy, z których nie chciałby zrezygnować. Bądź ostrożna, by nie zranić uczuć swojego partnera. Przykładowo „przyjaciele i rodzina” to dla wielu mężczyzn najważniejszy życiowy filar, którego się trzymają i nawet ukochana kobieta nie zdoła zmienić społecznego otoczenia mężczyzny. 28% samotnych mężczyzn szukających partnerki przez portal mydwoje.pl deklaruje, że kobieta zaborcza, która planuje zamach na ograniczenie jego kontaktów z rodziną jest skazana na porażkę. Większość mężczyzn bardzo docenia więzy rodzinne i za nic w świecie nie chce z nich rezygnować. To samo tyczy się sprawdzonych przyjaźni. W końcu każdy z nas pragnie zachować namiastkę „swojego własnego życia” i od czasu do czasu – choćby dla higieny umysłu – spotkać się wyłącznie w męskim lub damskim gronie. Dzięki temu z radością i zastrzykiem pozytywnej energii wracamy do naszych ukochanych.

Pokochaj lub chociaż toleruj jego przyzwyczajenia

Podobnie trudnym wyzwaniem dla panów okazuje się zmiana miejsca zamieszkania. 27% mężczyzn szuka swojej połówki „niedaleko domu”. Panowie nie lubią zaczynać życia w nowym miejscu, mieście, kraju, stąd ich awersja do przeprowadzki nawet dla miłości. Zmiana miejsca zamieszkania to stres i wysiłek związany z nowym otoczeniem, zawieraniem nowych znajomości, szukaniem pracy i organizowaniem egzystencji z daleka od wszystkiego co nam znane i „oswojone”. Osłoda w postaci ukochanej kobiety może okazać się słodkim remedium na frustracje z tym zawiązane, ale z tego powodu relacja może również się popsuć.

14% mężczyzn za przeszkodę w budowaniu udanego związku uważa sytuację, gdy kobieta za wszelką cenę stara się zmienić jego przyzwyczajenia, sposób odżywiania żywienie, pomysł na spędzanie wolnego czasu i hobby. Zakochana kobieta często pragnie uszczęśliwiać swojego mężczyznę na siłę, dbać o niego za wszelką cenę, ale wyłącznie według swoich racji. Dodatkowo osacza go traktując jak papużkę nierozłączkę do pary z nią samą. Mężczyzna zaczyna bronić się pragnąc zachować resztki swojej autonomii, a stąd już tylko krok do rozczarowań i nieporozumień. Respektuj więc jego „samotne hobby” lub przyłącz się do jego wypraw wspinaczkowych lub zagraj z nim w grę komputerową. Próby ograniczeń w kwestiach planowania wspólnego czasu mogą okazać się kontraproduktywne.

Wybierz swoją drogę za partnerem lub obok niego

Okazuje się, że kobiety także nie zgodzą się na zaniedbanie przyjaciół i rodziny (najwięcej, bo 37% zapytanych). Do przeprowadzki, zmiany miasta/ kraju są także źle, choć ciut liberalniej nastawione. Zacząć życie w nowym miejscu z nową miłością gotowa jest jedna na cztery panie (24%). Warto więc przemyśleć pewne kwestie podczas flirtu i randki i przegadać to zanim zwiążemy się emocjonalnie z nowo poznaną osobą.

Jest jeszcze jeden drażliwy temat, ktory dla pań na tę chwilę zdaje się nie do pokonania. Kobiety wciąż hołdują tradycyjnemu podziałowi ról i dużym problemem będzie dla nich finansowanie partnera, jeżeli ma mniejsze dochody, a zwłaszcza, kiedy nie ma ich wcale. Nie chodzi tu o sytuację przejściową, lecz o stałe utrzymywanie partnera. Panie zdecydowanie cenią mężczyzn za ambicje, zaradność i umiejętność całościowego zadbania o rodzinę i na rolę mężczyzny zapatrują się dość jednomyślnie. Aż 50% z nich zdecydowanie poszukuje prawdziwego herosa, który połączy karierę z rolą dobrego męża i ojca.

Przepis na sukces z uwzględnieniem wzajemnych potrzeb i granic

Wydaje się, że najlepszą receptą na udany związek jest dobre wzajemne poznanie się partnerów, oczekiwań i potrzeb i życiowych celów przed wejściem w romantyczną relację. Dobrze też, jeśli możemy na moment zdjęć „różowe okulary” i zupełnie szczerze porozmawiać określając życiowe wartości, własne granice tolerancji i gotowość do kompromisu w delikatnych tematach: jak miejsce zamieszkania, codzienna rutyna, sposoby spędzania czasu, a także temat pieniędzy i kariery. W poszukiwaniu partnera, który będzie do nas odpowiedni może pomóc nowoczesna swatka, czyli profesjonalne biuro matrymonialne. Już w momencie kojarzenia bierze ona pod uwagę również takie kwestie, jak deklarację przeprowadzki do miasta partnera, dopasowanie w sprawach diety, hobby. Test doboru partnerskiego stosowany w procesie doboru partneów pozwala określić komunikatywność partnerów i ich potrzeby utrzymywania stałych kontaktów społecznych. Dzięki temu w nowe relacje możemy angażować sie z poczuciem bezpieczeństwa i komfortu, że nasze granice w związku zostaną uszanowane.<<< powróć do strony głównej działu Udany związekJak zwalczyć rutynę w związku
>>> Kliknij tutaj, aby sprawdzić ofertę <<<
© sparowani.net - kontakt | o serwisie | polityka cookies | polityka prywatności