Artykuły w dziale
Podryw

Najpopularniejsze portale randkowe
Jak poderwać dziewczynę
Jak poderwać chłopaka
Wszystko na temat flirtu
Jak nie zepsuć wymarzonej randki
Uwodzenie - pytania i odpowiedzi
Prezent dla dziewczyny
Prezent dla chlopaka
Wiersze miłosne
Piosenki o miłości
Walentynki
Serwisy matrymonialne
Pomóż nam tworzyć tę stronę:

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz tworzyć z nami ciekawą stronę o uwodzeniu, miłości i życiu w zwiąku. Czekamy na wszystkie pomysły, sugestie i uwagi. Napisz do nas na adres: sparowani@sparowani.netWypróbuj darmowe fragmenty ebooków!


Walentynki

Walentynki, czyli dzień świętego Walentego, to niekwestionowany hit ostatnich lat. Coraz bardziej fantazyjnie obchodzimy to święto, wzorem Amerykanów wydajemy w ten dzień coraz więcej pieniędzy, ale też coraz częściej słyszymy głosy sprzeciwu wobec tej, obcej nam przecież tradycji.

Kiedy obchodzimy Walentynki i dlaczego


ŻADNA CI SIĘ
NIE OPRZE
Walentynki obchodzimy 14 lutego, w dzień św. Walentego, patrona zakochanych. Tradycja ta na dobre przyjęła się w Polsce dopiero transormacji systemowej, w latach 90-tych XX wieku.

Istnieją także tradycyjne, polskie święta o podobnym charakterze. Sięgająca jeszcze tradycji pogańskich, Noc Kupały niestety odchodzi już raczej w zapomnienie, przynajmniej wśród młodych ludzi.

Dlaczego tak chętnie obchodzimy walentynki? Pewnie dlatego, że jest to świeto kolorowe, radosne i skupiające się na miłości. W naszej tradycji raczej mało tego rodzaju rozrywkowych dni świątecznych. Z drugiej strony, walentynki są także uważane za jedno z najbardziej skomercjalizowanych świąt i na pewno coś w tym jest.

Czy warto obchodzić Walentynki?

Wiele osób, którym nie podoba się "nowa świecka tradycja" obchodzenia dnia zakochanych, otwarcie odmiawia jakiegokolwiek udziału w obchodzeniu tego święta. Nie podoba im się przede wszystkim amerykański, nieco kiczowaty i plastikowy charakter walentynek.

Z całą pewnością jest w tym sporo racji. Podobnie jak przy innych okazjach, czy to przy Bożym Narodzeniu, czy przy Dniu Matki, całe branże handlu i przemysłu głowią się nad tym, jak zmusić nas do wydania paru groszy.

Atakowani ze wszystkich stron reklamami, serduszkami, kwiatkami i motylkami, czujemy się zobowiązani chociażby do zakupu kwiatka, nie mówiąc już o pięknym, pluszowym, różowym misiu i wyjściu do kina czy restauracji.

Z drugiej strony, przecież każdy dzień jest dobry, żeby wyznać sobie miłość, pójść gdzieś czy obdarować się drobnym prezentem. I nie musimy przy tym doszukiwać się wielkiej ideologii, a przede wszystkim nie powinniśmy chyba traktować całej tej sprawy aż tak poważnie.

Walentynki na luzie, a przede wszystkim - cały rok!


BRAK POMYSŁU
NA PREZENT?
Wniosek może być tylko jeden. W temacie walentynek powinniśmy przede wszystkim zachować umiar i luz. Nie rzucajmy się w szalony wir zakupów, ale też nie wpadajmy w obsesje antywalentynkową.

Pamiętajmy o tym, że nikt nie przymusza nas do obchodzenia tego święta, ale też nikt nie powinien odbierać nam prawa do spędzania go tak, jak tylko się to nam podoba.

Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest chyba to, żebyśmy przez cały rok byli dla siebie tak mili i kochani jak 14 luteg. Tego z pewnością życzyłby sobie tego św. Walenty.<<< powróć do strony głównej działu PodrywDowiedz się, jak zrozumieć mężczyznę. Poznaj metody, które pozwolą Ci utrzymywać udane relacje z mężczyznami. Koniec z konfliktami, brakiem zrozumienia i kłótniami.

SPRAWDŹ OFERTĘ!

Manipulacja towarzyszy nam każdego dnia. Bez przerwy wywiera na nas wpływ reklama, manipulują nami bliscy, znajomi, współpracownicy. Dowiedz się, jak nie dać się zmanipulować i osiągać zawsze to, czego chcesz.

SPRAWDŹ OFERTĘ!

© sparowani.net - kontakt | o serwisie | polityka cookies | polityka prywatności